




| 4060 Rolland Flatbed All-in-One-skrivare | |
| Typ av tryckhuvud | F1080/i1600/i3200HD |
| Antal trycksprutor | 2–3 (valfritt) |
| Utskriftsupplösning | 720/1440/2880 DPI |
| Styrkort | Hoson-styrkort |
| Utskriftsstorlek | 40 × 60 cm / 30 × 100 m bladlängd |
| Utgångsfärg | CMYK+W+V |
| Skrivhöjd | 0-150 mm |
| Lyftfunktion | Plattformshöjning |
| Tryckprogramvara | Ruiyin |
| Operativsystem | Win7/win8/win10 |
| Bildformat | TIFF, JPEG, EPS, PDF, PNG, etc. |
| Driftsmiljö | 15 °C–35 °C, Luftfuktighet: 20–30 % |
| Strömförsörjningsaggregat | AC220/110, 50–60 Hz |
| Specialeffekter | Läkemedel och lack |
| Språksystem | Kinesiska–engelska (anpassningsbart) |
| Maskinens dimensioner | 80×101×58 cm (l×b×h) |
| Paketdimensioner | 95×120×86,5 cm (l×b×h) |
| Nettovikt | Cirka 85,5 kg |
| Bruttovikt | Cirka 147 kg |
Taotech Digital Technology Co.,LTD
Grundat 2006 är TaoTech ett högteknologiskt företag som fokuserar på forskning och utveckling, produktion och försäljning av digitala skrivare. Företaget har kontinuerligt utvecklat digitala skrivare som spelar en ledande roll och erhållit en rad nationella uppfinningspatent och nyttighetsmodellpatent.
TaoTechs produkter: UV DTF-skrivare, DTF-skrivare, automatiska pulveråtervinningsvibrationsmaskiner, läderskrivare osv., som flera gånger har klassats som årligen rekommenderad utrustning inom branschen. Med högkvalitativa produkter, god rykte och bra kundservice har företaget vunnit kunders förtroende. Särskilt DTF-skrivaren har uppnått en hög marknadsandel och blivit en avancerad varumärkesplats på europeiska och amerikanska marknader. Samtidigt är lösningen för UV DTF-skrivare mogen och avancerad och säljs till mer än 100 länder.






4-huvud DTF-tröjaskrivare
Anpassad Metallisk Nickel Dekal 3D-Etikett Vattentät UV DTF Muggomslag Transfer Etikett OEM Logotyp UV Transfer Etikett
Högupplösande print heads 60 cm UV DTF digital etikettskrivare 3 st I3200 heads Procolor stabil UV DTF-skrivare
9 Färger DTF Transfer Fluorescerande 600 mm 60 cm 3 Huvuden Digital Skrivare för T-shirt Klädesmaskin